Pogromca Piasta Gliwice odpada z eliminacji Ligi Mistrzów!

Data dodania: 31-07-2019 21:27

BATE Borysow przegrało w rewanżowym spotkaniu z Rosenborgiem 0:2 i odpadł z eliminacji do Ligi Mistrzów. Poza mistrzem Norwegii dalej w grze o Champions League są m.in FC Kopenhaga , Qarabag czy AIK Stockholm.

Mistrzowie Białorusi mieli skromną zaliczkę z pierwszego spotkania, w którym udało im się pokonać Rosenborg 2:1. Taki wynik oznaczał jednak, że zaledwie jedna bramka dzisiejszych gospodarzy całkowicie odmieni los dwumeczu. Bardzo długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, lecz w końcu wyczekiwany gol został odnotowany na tablicy wyników. W 73. minucie po akcji lewą stroną boiska w polu karnym gości został powalony przez obrońcę Soderlund i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Helland i pewnie umieścił piłkę w siatce. Strzelec gola przyczynił się do przesądzenia o losach spotkania parę minut później, gdy dograł piłkę do Soderlunda. Ten strzałem z dystasu podwyższył na 2:0. Piłka odbiła się po drodze od jednego z obrońców, co całkowicie zmyliło bramkarza BATE.

Po bramkowym remisie 1:1 Qarabag podejmował w rewanżu Dundalk. Już po pierwszym kwadransie gospodarze objęli prwoadzenie, po tym, jak zza pola karnego precyzyjnym strzałem tuż przy słupku popisał się Romero. Taki wynik utrzymywał się przez większość spotkania. Gospodarze lukę w obronie Dundalk dostrzegli dopiero pod koniec. Najpierw Precyzyjnym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Medcedev, a akcje strzałem głową wykończył Ailton. Następnie po szybkim wyjściu z kontrą akcję silnym strzałem z pola karnego wykończył Zoubir.