Skandal w meczu eliminacji Ligi Europy. Sędzia trafiony i ogłuszony, a jednak mecz dokończono (VIDEO)

Data dodania: 02-08-2019 8:55

Do skandalicznego incydentu doszło podczas czwartkowego meczu II rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy Universitatea Craiova oraz Honvedem Budapeszt. Sędzia spotkania został trafiony w głowę "hukówką". Mecz w serii rzutów karnych przerwano, ale potem udało się go dokończyć.

W trakcie konkursu jedenastek, przy stanie 3:1 dla gospodarzy, z trybun poleciały "hukówki". Jedna z nich uderzyła w głowę sędziego z Irlandii Północnej i spadła obok arbitra, wybuchając.

Mecz natychmiast został przerwany, a sędziemu głównemu natychmiast udzielono pomocy. Sędzia trafił do karetki i został zwieziony z murawy.

Węgrzy z Honvedu domagali się natychmiastowego zakończenia spotkania i przyznania im walkoweru. Po licznych konsultacjach i kilku minutach oczekiwania serię jedenastek jednak wznowiono, a gospodarze dopełnili dzieła i awansowali. Rzuty karne do końca doprowadził jeden z asystentów ogłuszonego sędziego głównego.