Raków będzie marzył o tym, by jak najszybciej wrócić do Częstochowa. Znowu przegrał w Bełchatowie

Data dodania: 03-08-2019 20:45

Nie służy Rakowowi Częstochowa granie w roli gospodarza w Bełchatowie. Beniaminek przegrał na tym stadionie drugi mecz. Tym razem z Bełchatowa trzy punkty wywiozła Cracovia.

Pasy zaczęły sezon od remisu z Zagłębiem Lubin, a potem kompletnie nieoczekiwanie zostały ograne przy Kałuży przez ŁKS Łódź. Beniaminek wygrał 2:1 i Raków chciał powtórzyć w sobotę wyczyn swojego rywala z I-ligi z poprzedniego sezonu. Nie udało się.

Cracovia w końcu wyglądała na boisku lepiej niż w ostatnim czasie i wygrała, chociaż pierwsze prowadzenie straciła. W 8. minucie na 1:0 dla gości trafił Hanca, ale w 19. minucie Brown po rzucie rożnym i dobitce strzału w słupek doprowadził do remisu. Wynik 1:1 nie utrzymał się do przerwy, bo w 45. minucie Raków fatalnie zgubił piłkę, a Rafael Lopes dostał ją od tego, który wywalczył futbolówkę i trafił na 2:1.

Po zmianie stron Cornel Rapa dołożył trzecie trafienie i Raków już nie powalczył o nawet punkt.

Dla Cracovii to pierwsza wygrana w sezonie i ważny oddech, bo start ligi i nieydana przygoda w europejskich pucharach na pewno spowodowały trochę nerwów. Raków ma 3 punkty wywalczone na wyjeździe, ale na pewno chciałby grać w Częstochowie domowe mecze, skoro Bełchatów póki co jest pechowy.

Cracovia w następnej kolejce zagra w z Koroną Kielce u siebie, a Raków czeka wizyta w Zabrzu i spotkanie z Górnikiem.

Mecz 3. kolejki PKO Ekstraklasy
RAKÓW CZĘSTOCHOWA - CRACOVIA 1:3
Bramki: Felicio Brown Forbes 19 - Sergiu Hanca 8, Rafael Lopes 45, Cornel Rapa 56
Raków Częstochowa: Michał Gliwa - Emir Azemovic (80. Michał Skóraś), Tomas Petrasek, Arkadiusz Kasperkiewicz - Dawid Szymonowicz, Petr Schwarz (67. Bryan Nouvier), Igor Sapała (90+4. Sebastian Musiolik), Patryk Kun - Andrija Lukovic, Miłosz Szczepański, Felicio Brown Forbes
Cracovia: Michal Peskovic - Cornel Rapa, Ołeksij Dytiatjew, David Jablonsky, Michal Siplak (67. Filip Piszczek) - Mateusz Wdowiak, Pelle van Amersfoort, Janusz Gol, Sylwester Lusiusz (87. Kamil Pestka), Sergiu Hanca (87. Milan Dimun) - Rafael Lopes.
Żółte kartki: Bryan Nouvier, Arkadiusz Kasperkiewicz - Sergiu Hanca, Janusz Gol, David Jablonsky
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 3 167