Kacper Przybyłko najpierw zmarnował karnego, ale potem strzelił swojego 10. gola w sezonie MLS. Jego zespół jest liderem

Data dodania: 05-08-2019 7:18

Kacper Przybyłko zdobył bramkę w wygranym 5:1 przez Philapelpdia Union meczu z DC United na wyjeździe w MLS. Polak powinienem mieć na koncie jednak dwa gole, lecz przy wyniku 1:0 zmarnował rzut karny.

Union prowadzili po bramce Alejandro Bedoyi w 3. minucie, a w 41. minucie powinno być 2:0, gdyby Przybyłko trafił z 11 metrów. Polski napastnik nie strzelił jednak gola, posyłając piłkę nad bramką. Warto dodać, że DC United bramki nie stracili, ale z boiska zszedł z czerwoną kartką faulujący na rzut karny Junior Moreno.

Przybyłko na swojego gola musiał poczekać do II połowy.  W 52. minucie trafił, a był to już strzał na 3:0, bowiem w 45. minucie Marco Fabian pokonał golkipera gospodarzy. W 54. minucie Frederic Brillant zmniejszył co prawda przewagę gości, ale w 70. minucie Fabian, a w 90. minucie Fafa Picault ustalili wynik na 5:1 dla Philadelphia Union.

Kacper Przybyłko zdobył w tym sezonie 10 bramek, a Union po 25 meczach zajmują 1. miejsce w tabeli konferencji wschodniej MLS.