El.LE. Piast Gliwice gra dalej! Podopieczni Waldemara Fornalika wyeliminowali Dynamo Mińsk. Fantastycznym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Patryk Lipski (VIDEO)

Data dodania: 27-08-2020 19:00

W I rundzie kwalifikacji do Ligi Europy Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Dynamo Mińsk 2:0 (1:0).

Podopieczni Waldemara Fornalika do przerwy prowadzili 1:0. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Lipski. 26-latek pięknym strzałem z rzutu wolnego nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. W 29. minucie gospodarze mogli wyrównać, ale silne uderzenie Silasa doskonale wybronił Frantisek Plach.

Po przerwie zespół Dynama ruszył do ataku i zagroził bramce "Piastunek". W 50. minucie strzałem głową Placha próbował pokonać Miha Goropevshek, ale minimalnie się pomylił. Zespół z Gliwic wziął się do pracy i kilka minut później podwyższył prowadzenie. Bramkę strzelił Jakub Świerczok po asyście Michała Żyro.

Niedługo po tym Świerczok znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali Pomazanem, ale uderzył wprost w niego... Białoruski klub chciał jeszcze powalczyć i kwadrans przed końcem był bliski strzelenia pierwszego gola, ale sytuację sam na sam zmarnował środkowy napastnik Evgeni Shikavka. Wynik już do końca się nie zmienił i Piast awansował II rundy eliminacji do Ligi Europy.

DYNAMO MIŃSK - PIAST GLIWICE 0:2

Bramki: Patryk Lipski 10, Jakub Świerczok 56

Dinamo: 32. Jewgienij Pomazan - 4. Igor Szytow, 5. Miha Goropevšek, 6. Dominik Dinga - 33. Siergiej Matwiejczik, 15. Władisław Klimowicz, 23. Edgar Olechnowicz (73, 77. Kiriłł Wiergiejczik), 96. Silas (59, 71. Michaił Kozłow), 24. Artem Suchoćkyj - 7. Iwan Bachar, 9. Jewgienij Szykawka (79, 10. Władimir Chwaszczinskij)

Piast: 26. František Plach - 20. Martin Konczkowski, 5. Tomáš Huk, 4. Jakub Czerwiński, 2. Mikkel Kirkeskov - 10. Kristopher Vida (82, 19. Sebastian Milewski), 17. Patryk Lipski, 18. Patryk Sokołowski, 21. Gerard Badía (72, 16. Dominik Steczyk) - 9. Piotr Parzyszek (55, 11. Michał Żyro), 70. Jakub Świerczok

Żółte kartki: Bachar, Matwiejczik - Sokołowski

Sędziował: Lazar Lukić (Serbia)