Raków Częstochowa przegrywał, ale odrobił straty! Podopieczni Marka Papszuna ograli na wyjeździe Lechię Gdańsk

Data dodania: 29-08-2020 17:30

W pierwszym sobotnim spotkaniu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe 3:1 (0:1) z Lechią Gdańsk.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła tuż przed przerwą. Bramkę dla Lechii Gdańsk strzelił Omran Haydary po asyście Macieja Gajosa. Napastnik oddał strzał z dystansu i pokonał Jakuba Szumskiego.

Do wyrównania od razu po przerwie doprowadził Marcin Cebula. Pomocnik dostał podanie od Daniela Bartla i wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Dušana Kuciaka. Później jeszcze dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Vladislavs Gutkovskis i ostatecznie to podopieczni Marka Papszuna zgarnęli trzy punkty.

Warto dodać, że gospodarze od 39. minuty grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką za faul na Cebuli został ukarany Michał Nalepa.

LECHIA GDAŃSK - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 1:3

Bramki: Omran Haydary 45 - Marcin Cebula 46, Vladislavs Gutkovskis 55, 76

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 5. Bartosz Kopacz, 2. Rafał Pietrzak (71, 88. Jakub Kałuziński) - 8. Omran Haydary (70, 28. Flávio Paixão), 21. Mateusz Sopoćko (41, 23. Mario Maloča), 6. Jarosław Kubicki, 7. Maciej Gajos (46, 31. Žarko Udovičić), 36. Tomasz Makowski (81, 10. Kacper Urbański) - 9. Łukasz Zwoliński

Raków: 29. Jakub Szumski - 4. Kamil Piątkowski, 2. Tomáš Petrášek, 3. Maciej Wilusz - 7. Fran Tudor (46, 27. Daniel Bartl), 17. Petr Schwarz (84, 15. Giánnis Papanikoláou), 10. Igor Sapała, 43. David Tijanić (90, 8. Ben Lederman), 23. Patryk Kun - 77. Marcin Cebula (85, 13. Piotr Malinowski), 21. Vladislavs Gutkovskis (82, 9. Sebastian Musiolik)

Żółte kartki: Sopoćko, Nalepa, Kuciak, Fila - Gutkovskis

Czerwona kartka: Michał Nalepa w 39. minucie

Sędziował: Paweł Raczkowski