Inter Mediolan zapewnił sobie tytuł mistrza Włoch na pięć kolejek przed końcem rozgrywek

Data dodania: 23-04-2024 6:26

Inter Mediolan po raz 20. w historii został mistrzem Włoch. Tytuł zapewnił sobie już na pięć kolejek przed końcem sezonu Serie A po zwycięstwie 2:1 w derbowym starciu z Milanem.

Inter objął prowadzenie już w 18. minucie po trafieniu Francesco Acerbiego, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i w tym momencie Inter w wirtualnej tabeli Inter był mistrzem Włoch. W drugiej połowie  "Nerazzurri" rzucili się do ataków i już cztery minuty po wznowieniu gry Marcus Thuram podwyższył prowadzenie.

Milan dążył do zmiany rezultatu, ale przez długi czas ataki gospodarzy rozbijały się na szczelnej defensywie Interu. Dopiero w 80. minucie Tomori zdobył bramkę kontaktową.

"Rossoneri" próbowali doprowadzić do wyrównania i pokrzyżować szyki rywalom, którzy już myślami byli na mistrzowskiej fecie.  Wynik jednak nie uległ zmianie i ekipa Simone Inzaghiego mogła rozpocząć świętowanie Scudetto.

Jeszcze przed końcowym gwizdkiem arbitra w doliczonym czasie gry doszło do przepychanek pomiędzy piłkarzami. Z boiska wylecieli Denzel Dumfries oraz Theo Hernandez. Później czerwoną kartkę otrzymał też Calabri, który łokciem uderzył rywala.