Klasyczny hat-trick Lewandowskiego! Polak dał Barcelonie wygraną w meczu, w którym nie brakowało "piłkarskich jaj" (VIDEO)

Data dodania: 29-04-2024 23:07
Klasyczny  hat-trick Lewandowskiego! Polak dał Barcelonie wygraną w meczu, w którym nie brakowało

Robert Lewandowski wreszcie trafił do siatki i to od razu trzy razy. Polski napastnik FC Barcelona przełamał się w spotkaniu z Valencią. Bramki Lewego były bardzo ważne, bo pierwsza dała wyrównanie, druga prowadzenie, a trzecia przypieczętowała zwycięstwo.

Lewandowski poprzedniego gola w barwach FC Barcelona strzelił w połowie marca. Pokonał bramkarz Atletico Madryt w wygranym aż 3:0 hicie LaLiga. Potem Lewy nie trafił do siatki w dwumeczu z PSG w 1/4 Ligi Mistrzów oraz ligowych spotkaniach z Las Palmas UD, Cadiz CF i Realem Madryt.

W poniedziałkowy wieczór Duma Katalonii podejmowała Valencię i w 22. minucie po strzale Fermina Lopeza objęła prowadzenie. Potem sprawy się skomplikowały. W 27. minucie wyrównał Duro, który wykorzystał katastrofalne zagranie Marca Andre ter Stegena, a w 38. minucie z rzutu karnego prowadzenie Nietoperzom zapewnił Pepelu. Jedenastka została podyktowana po fatalnym zachowaniu Ronalda Araujo.

Goście zeszliby na przerwę w bardzo dobrych humorach, gdyby nie fakt, że w 4. minucie doliczonego czasu gry w I połowie, w ślady Ter Stegena poszedł w pewnym sensie Giorgi Mamardaszwili. Gruziński bramkarz zagrał piłkę pod nogi Lamine'a Yamala i ratował się jak mógł. Przy okazji zagrał piłkę ręką poza polem karnym. Gola przyjezdni nie stracili, ale golkipera już tak, bo skończyło się czerwoną kartką.

Po przerwie szybko do remisu 2:2 doprowadził Robert Lewandowski. To był sygnał, że Barcelona pójdzie za ciosem i zapewne wykorzysta grę w przewadzę, by odnieść zwycięstwo. Polak dostał dośrodkowanie od Ilkaya Gundogana i głową trafił do siatki.

Barcelona szybko wyrównała, a potem szukała zwycięstwa i szło jej to... opornie. Aktywny Lewandowski sam próbował kilka razy zaskoczyć Domenecha, ale bezskutecznie. Do czasu. W 82. minucie wykorzystał niezbyt pewne zagranie bramkarza i skompletował dublet.

Drugi gol Lewandowskiego dał Barcelonie prowadzenie 3:2, ale na tym Polak nie poprzestał. W doliczonym czasie gry skompletował klasyczny hat-trick. Uderzył świetnie z rzutu wolnego, zdobył swoją 16. bramkę w sezonie dał Barcelonie wygraną 4:2.

Barcelona po tej wygranej ma koncie 73 punkty. Na 5 kolejek przed końcem traci do liderującego Realu Madryt 11 oczek i ma 2 przewagi nad 3. w stawce Gironą. Lewandowski z 16 golami w dorobku jest w klasyfikacji strzelców za Dowbykiem z Girony (19 goli), Sorlotheem z Villarreal (17 goli) i Bellinghamem z Realu (też 17 goli).