Raków Częstochowa kolejny raz rozczarował. Mistrz Polski oddala się nawet od pucharów. Świetne gole Zagłębia Lubin pogrążyły Medaliki (VIDEO)

Data dodania: 04-05-2024 19:22

Raków Częstochowa może mieć ogromy problem. Mistrz Polski na 3 mecze przed końcem jest dopiero na 6. pozycji w tabeli i może nei załapać się do europejskich pucharów. Ekipa Dawida Szwargi przegrała w sobotnim spotkaniu 31. kolejki z Zagłębiem Lubin na wyjeździe. Raków wiosną wygrał tylko 4 mecze z 13 spotkań!

Nie jest łatwo zdobyć mistrzostwo Polski, a jeszcze trudniej je obronić. Szczególnie, gdy po historycznym sezonie odszedł jeden z architektów, czyli trener Marek Papszun. W Rakowie postawili na jego uczna Dawida Szwargę, ale wydaje się, że młody szkoleniowiec najpóźniej po sezonie zostanie zwolniony.

Raków rozczarowuje pod wodzą Szwargi. Awansował co prawda do fazy grupowej Ligi Europy, ale w Pucharze Polski odpadł z Piastem Gliwice, a w Ekstraklasie na 3 mecze przed końcem jest na 6. lokacie, a może ją jeszcze stracić na rzecz Pogoni Szczecin. Już nie tylko mistrzostwo odjeżdża Rakowowi (nawet matematyczne szanse znikną, jeśli Jagiellonia Białystok ogra Stal Mielec na wyjeździe), ale też europejskie puchary. A bez gry w Europie, w klubie może powstać problem, bo kadra jest szeroka i droga w utrzymaniu.

W Lubinie Raków znowu wyglądał tej wiosny słabo. Co prawda Medaliki zaczęły spotkanie z animuszem, ale w 3. minucie Ante Crnac strzelił obok słupka będąc sam na sam z Dioudisem, a potem źle uderzył Eric Otieno. Zagłębie odpowiedziało próbami Kurminowskiego i Wdowiaka, ale też nieskutecznymi.

W 29. minucie trener Szwarga zdjąć musiał Otieno. Ten w walce z Wdowiakiem doznał kontuzji mięśniowej i potrzebna była zmiana. Wszedł na murawę Rodin i zajął miejsce na środku defensywy. Na bok powędrował Fran Tudor, który na II połowę nie wyszedł.

Raków potrzebował kolejnego impulsu, bo pod koniec I połowy stracił gola. Tomasz Makowski podał do Kacpra Chodyny, a ten zaskoczył Vladana Kovacevicia strzałem w krótki róg.

Po przerwie Raków nie ruszył do ataków. Co prawda szukał swoich okazji, przejął lekko inicjatywę, ale to było za mało. W 64. minucie Dioudis poradził sobie świetnie ze strzałem głową Racovitana.

W samej końcówce Raków nadział się na kontrę Zagłębia. Świetnie urwał się wprowadzony z ławki Juan Munoz i sprytnym strzałem trafił na 2:0, dając Zagłębiu wygraną.

Raków w następnej kolejce podejmie Pogoń Szczecin, która też jeszcze ma nadzieje na załapanie się na podium, czyli do europejskich pucharów. Z kolei Zagłębie zagra z będącym tuż przed nim w tabeli Widzewem w Łodzi.