Jagiellonia rozbiła się o Stal. Marzenia o mistrzostwie są, ale mocno się zachwiały (VIDEO)

Data dodania: 04-05-2024 22:17

Jagiellonia Białystok wyłożyła się na przedostatniej prostej wyścigu o mistrzostwo Polski. Duma Podlasia mogła wykorzystać wpadki Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa oraz Górnika Zabrze, ale też przegrała. Nadal jest liderem, ale jej przewaga nad Śląskiem Wrocław zmalała, a połowę strat może odrobić jeszcze Legia Warszawa. Psikusa Jadze sprawiła Stal Mielec.

Jagiellonia mogła w Mielcu zrobić wielki krok w kierunku mistrzostwa Polski. Pojechała jednak na trudny teren. W 2024 roku w Mielcu nie wygrał nikt poza Legią Warszawa w poprzedniej kolejce. Z remisami wyjechały Lech Poznań i Raków Częstochowa.

Stal mecz z Jagą zaczęła nieszczególnie. To lider przejął inicjatywę i szukał możliwości na strzelenie gola. Udało się przed upływem kwadransa. W 14. minucie akcję rozpoczął Dominik Marczuk, a sfinalizował ją Nene i było 1:0 dla Dumy Podlasia.

Jagiellonia chciała pójść za ciosem i zamknąć mecz, ale Jesus Imaz trafił tylko w poprzeczkę. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 35. minucie. Łukasz Gerstenstein dośrodkował w pole karne, a Ilja Szkurin strzelił 15. gole w sezonie i ma tylko 2 bramki straty do otwierającego klasyfikację snajperów Erika Exposito.

Jagiellonia została zaskoczona przed przerwą, ale jeszcze bardziej po przerwie. W 48. minucie goście stracili drugiego gola. Mateusz Matras wyszedł w górę po dośrodkowaniu, wygrał walkę w powietrzu i trafił na 2:1!

Stal poszła za tym ciosem, a Jagiellonia nie mogła się obronić. W 56. minucie Gerstenstein uderzył na bramkę, a sędziowie z Piotrem Lasykiem wbrew protestom Zlatana Alomerovicia uznali, że piłka przekroczyła linię bramkową i zrobiło się 3:1.

Jagiellonia próbowała ruszyć, ale nie potrafiła się pozbierać. Nadzieja wróciła w 75. minucie. Po dośrodkowaniu Sacka piłkę do siatki wpakował Pululu. Duma Podlasia jeszcze szukała wyrównania, miała dobrą okazję, ale przegrała.

W tabeli Jagiellonia na 3 kolejki przed końceem ma 2 punkty przewagi nad Śląskiem Wrocław, 4 nad Lechem Poznań, 5 nad Górnikiem Zabrze i 6 nad Legią Warszawa, ale Wojskowi w niedzielę mogą zmniejszyć dystans do 3 oczek. Stal zajmuje 9. miejsce.

W następnej kolejce wielki test dla Jagi, bo do Białegostoku przyjedzie walczyć o życie zagrożona spadkiem Korona Kielce. Stal sprawdzi Górnika w Zabrzu.