Co za rajd Tymoteusza Puchacza. Kolejna asysta w barwach 1. FC Kaiserslautern. Zameldował się selekcjonerowi (VIDEO)

Data dodania: 05-05-2024 9:45

Tymoteusz Puchacz rozgrywa kapitalny sezon w barwach 1. FC Kaiserslautern. Drużyna Polaka odniosła w sobotę zwycięstwo w starciu z 1. FC Magdeburg, a polski zawodnik po raz kolejny zanotował bardzo dobry występ.

Jego zespół pokonał rywala aż 4:1 i odniósł drugie zwycięstwo z rzędu, a Puchacz podobnie jak w ubiegłym tygodniu w meczu z Holstein Kiel - zanotował asystę. Polak jest gwiazdą nie tylko swojej drużyny, ale całej 2. Bundesligi. Gospodarze otworzyli wynik w 15. minucie, gdy do siatki trafił Daniel Hanslik, a pięć minut później było już 2:0.

Drugie trafienie również zanotował Hanslik, który otrzymał podanie od Puchacza po kapitalnym rajdzie. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów Polak wygrał pojedynek z dwoma obrońcami, a potem wyłożył futbolówkę napastnikowi, które bez problemu skierował ją do siatki. Dla Puchacza była to już dziewiąta asysta w tym sezonie  2. Bundesligi.

Sobotnie zwycięstwo było dla 1. FC Kaiserslautern bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie. Po 32. kolejkach zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 36 pkt. Tuż za nim znajduje się Eintracht Brunszwik (35 pkt) oraz będące w strefie spadkowej SV Wehen Wiesbaden (32 pkt) oraz Hansa Rostock (31 pkt).