LM: BATE pozbierało się po batach. Dwie minuty FC Porto! (VIDEO)

Data dodania: 30-09-2014 21:17

BATE Borysów zaskoczyło po klęsce w 1. kolejce i w drugiej serii zgarnęło komplet punktów. Z kolei Porto po 0:6 tym razem przegrywało w 89. minucie 0:2, ale zdołało ugrać punkt!

W 1. kolejce BATE Borysów zebrało baty w Portugalii od FC Porto. Mistrzowie Białorusi po dwóch tygodniach pokazali, że są ambitni i w meczu z Bilbao chcieli za wszelką cenę zmazać plamę po 0:6...

Gospodarze ruszyli na Basków i w 19. minucie objęli prowadzenie. Signewicz przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego i znalazł w ten sposób w polu karnym Polakowa, któremu pozostało wbić piłkę do bramki.

W 41. minucie Signiewicz znowu podawał,a dosiatki bardzo szczęśliwie trafił Karnickij.

Tuż przed przerwą Athletic wrócił do gry. Kontaktowego gola dla ekipy z Kraju Basków zdobył Aduriz, który zrobił to, co środkowy napastnik powinien umieć najlepiej.

W II połowie gole nie padły i Athletic nadal musi czekać na zwycięstwo.

Bohaterem Porto w meczu z BATE był Yacine Brahimi. W meczu wyjazdowym z Szachtarem Donieck Algierczyk zawiódł. I to bardzo. W 35. minucie przy stanie 0:0 nie pokonał Piatowa z rzutu karnego. Bramkarz gospodarzy wyczuł intencje strzelającego.

Niewykorzystana szansa zemściła się w II połowie. Kuczer wygrał pojedynek z obrońcą i pozostało mu tylko dograć do Alexa, co też zrobił. W ten sposób Szachtar objął prowadzenie.

W 86. mincie wydawało się, że jest po emocjach, gdy do siatki trafił Adriano. 3 minuty później Jackson Martinez wykorzystał jednak rzut karny i Porto odzyskało nadzieje. Rzuciło się do ataków i w 4. minucie doliczonego czau gry Martinez wyrównał!