Belgia: Kapitan dał zwycięstwo w hicie kolejki

Data dodania: 05-10-2014 16:29

Hitowe spotkanie w ramach dziesiątej kolejki Jupiler League szczęśliwie zakończyło się dla Club Brugge, które ograło u siebie Standard Liege 3:0.

W niedzielne popołudnie doszło do hitowego pojedynku w belgijskiej ekstraklasie. W ramach dziesiątej kolejki piąty w tabeli Club Brugge podejmował u siebie Standard Liege, który plasował się dopiero na dziesiątej lokacie.

Od jedenastej minuty gości musieli radzić bez jednego zawodnika. Z boiska wyleciał Eyong Enoh za niesportowe zachowanie.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 28. minucie. Wówczas arbiter podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podszedł Timmy Simons, który pewnym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W doliczonym czasie gry goście kończyli spotkanie w dziewiątkę. Z placem gry pożegnał Jeff Louis, który dopuścił się przewinienia we własnym polu karnym. Do piłki podszedł Timmy Simons, który po raz kolejny wpisał się na listę strzelców.

Parę minut później wynik spotkania ustalił Nicolas Castillo, który w 82. minucie pojawił się na placu gry.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział reprezentant Polski, Waldemar Sobota.

Po dziesięciu kolejkach, Club Brugge z dorobkiem siedemnastu punktów zamyka podium w belgijskiej ekstraklasie. Z kolei Standard wciąż ma dwanaście "oczek", ale spadł na jedenastą lokatę.