Bezbramkowy hit! BVB na dnie tabeli!

Data dodania: 31-01-2015 20:19

Borussia Dortmund na dnie ligowej tabeli. Wicemistrz Niemiec, który miał odrabiać straty w 2015 roku, zremisował w szlagierowym starciu z Bayerem Leverkusen i spadł na sam dół w Bundeslidze.

BAYER LEVERKUSEN - BORUSSIA DORTMUND 0:0

Wielki hit, pełen podtekstów i z tylko jednym Polakiem na boisku. Tak zapowiadał się mecz na BayArena w Leverkusen. Jednak od samego początku starcie dwóch odwiecznych rywali przypominało szachy, z których jako pierwsi chcieli wyłamać się gracze BVB. Podopieczni Jurgena Kloppa starali się kreować grę, ale kolejne próby rozegrania piłki przerywali obrońcy i bramkarz gospodarzy.

Nieco spokojniej grający Bayer mógł za to jako pierwszy zdobyć gola. W 38. minucie strzelał Calhanoglu, a piłkę z linii bramkowej wybijał Hummels.

Na drugą połowę goście wyszli na boisko już bez Łukasza Piszczka, który w przerwie miał uskarżać się na kontuzję uda.

Po przerwie ekipa BVB ruszyła do jeszcze odważniejszych ataków, ale bezskutecznie. Słabiej grający Bayer nie potrafił przeciwstawić się Borussii, której ataki doskonale kasował Bernd Leno.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0, który nie krzywdzi żadnej ze stron, ale na pewno nie zadowala Borussii Dortmund, która tracąc kolejne punkty, spadła na dno tabeli w Bundeslidze.