Bramkarz bohaterem. Polacy zagrają w finale!

Data dodania: 03-09-2015 18:10

Reprezentacja Polski U-17 (rocznik 1999) awansowała do finału Pucharu Syrenki. W półfinale pokonała Gruzję po rzutach karnych. Bohaterem był Radosław Majecki.

Polski bramkarz z Akademii Legii Warszawa w serii rzutów karnych obronił dwa strzały rywali. Jeden z przeciwników posłał zaś piłkę nad bramką. Polacy strzelali bezbłędnie i wygrali 3:1.

W regulaminowym czasie gry było 1:1. W Sulejówki prowadzili Biało-Czerwoni po golu Bartosza Wiktoruka z 22. minuty. Wyrównał w 66. minucie Beka Kawtaradze, który potem był jednym z niefortunnych strzelców w serii rzutów karnych.

W sobotnim finale - o 16:00 w Ząbkach - Polacy zagrają z Rumunią.

Przeciwko Gruzji Polacy zagrali w składzie: Radosław Majecki - Paweł Olszewski (73. Bartłomiej Gajda), Mateusz Bondarenko, Adam Chrzanowski, Tymoteusz Puchacz - Riccardo Grym, Sebastian Szymański (62. Dawid Kurminowski), Tomasz Makowski, Mikołaj Kwietniewski, Bartosz Wiktoruk - David Kopacz (41. Jan Ostrowski).