Był zmiennikiem Lewandowskiego. Załatwił Borussię (VIDEO)

Data dodania: 13-12-2014 17:43

Borussia Dortmund zakończy rok w strefie spadkowej? To możliwe. W sobotę poniosła już 9. porażkę w lidze. Na boisko wrócił w Bundeslidze Jakub Błaszczykowski.

Borussia nie jest w stanie znaleźć recepty na kryzys. W Lidze Mistrzów bez większych problemów wyszła z grupy, ale w Bundeslidze jest drużyną z największą ilością porażek.

W sobotę ekipa Juergena Kloppa poniosła 9. porażkę. A w Bundeslidze rozegrano dopiero 15 kolejek.

Po 0:1 z Herthą Berlin, której zwycięstwo zapewnił były zmiennik Roberta Lewandowskiego w BVB - Julian Schieber w 40. minucie, Borussia wróciła do strefy spadkowej.

Gdy Borussia traciła gola, od 5 minut na boisku przebywał Jakub Błaszczykowski. Reprezentant Polski zagrał pierwszy mecz w Bundeslidze po styczniowej kontuzji i kolejnym urazie, którego doznał we wrześniu. Zmienił kontuzjowanego z kolei tym razem Mchitarjana. Całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, który w starciu ze swoim byłym klubem dostał w 53. minucie żółtą kartkę.

Borussia w 15 meczach zdobyła tylko 14 punktów i zajmuje 16. lokatę. Może spaść nawet o "oczko" niżej, jeśli ostatni VfB Stuttgart ogra Mainz.

Już w środę Borussię czeka ostatni ligowy mecz w tym roku. Podejmie wicelidera - VfL Wolfsburg. Brak wygranej będzie oznaczał, że wicemistrz przezimuje w strefie spadkowej.

Bayern nie odpuści! Perełka trafi do Monachium!?