Cracovia rzutem na taśmę ograła lidera I ligi

Data dodania: 27-10-2015 22:31

Lider I ligi, Zagłębie Sosnowiec, nie zdołał zatrzymać Cracovii w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski. "Pasy" zrobiły duży krok w stronę półfinału.

Cracovia objęła prowadzenie w Sosnowcu po stałym fragmencie gry. W 22. minucie Mateusz Cetnarski posłał piłkę z rzutu rożnego, a celną główną popisał się Miroslav Covilo.

Zagłębie po stracie gola pokazało, że nieprzypadkowo jest liderem I ligi. Gospodarze zaatakowali i na efekty czekali do 43. minuty. Wówczas Dawid Ryndak uderzył z dystansu, Pilarz tylko odbił piłkę, a z całej sytuacji skorzystał Fidziukiewicz, wyrównując stan meczu.

Wynik 1:1 utrzymywał się do 90. minuty. Gdy wydawało się, że przed rewanżem Zagłębie nie będzie jeszcze w tak złym położeniu, Wdowiak zagrał do Rakelssa, a Łotysz zdobył drugą bramkę dla Cracovii.

Rewanż odbędzie się 19 listopada o 17:45 w Krakowie.