Dolcan wygrał 6:0! W Ząbkach marzą o Ekstraklasie!

Data dodania: 17-04-2014 18:55

Dolcan Ząbki jak już wygrywa w tym sezonie na wyjeździe to efektownie. W podwarszawskim klubie mogą jedynie żałować, że 3 punkty z delegacji udało się przywieźć dopiero drugi raz.

Dolcan w lipcu w 1. kolejce wygrał aż 5:0 w Grudziądzu z Olimpią. Kolejnych 11 wyjazdów zakończyło się bez zwycięstwa (5 remisów, 6 porażek). Gdyby na obcych stadionach Dolcan grał lepiej, to pewnie byłby liderem I ligi.

Zespół Roberta Podolińskiego mimo tego wciąż liczy się w walce o awans. Czwartkowe zwycięstwo 4:0 nad Okocimskim w Brzesku szanse na promocje zwiększyło. Dolcan z 40 punktami jest na 4. miejscu. Do Arki traci 2 punkty, a do GKS Bełchatów 4. Obie te drużyny rozegrały po jednym meczu mniej. Podobnie jak liderujący z 47 "oczkami" Górnik Łęczna. Zarówno jednak lidera, jak i wicelidera Dolcan jeszcze będzie gościł w Ząbkach.

W Brzesku Dolcan wygrał łatwo, obejmując prowadzenie w starciu z "czerwoną latarnią" już w 6. minucie po strzale Matuszczyka. Potem trafił Wiśniewski, samobójczego gola zdobył Żołądź, na 4:0 podwyższył Sierpina, w 75. minucie z bramki cieszył się Tarnowski. 5 minut później swojego 15. gola w sezonie strzelił lider klasyfikacji snajperów I ligi Dariusz Zjawiński!

Mający tylko jedno zwycięstwo u siebie na koncie Okocimski ma coraz mniejsze szanse, by się utrzymać, chociaż dystans do bezpiecznej lokaty to raptem kilka punktów.

Ze strefy spadkowej wyrwał się w czwartek Stomil. Olsztynianie po dwóch szybkich ciosach pokonali niepokonaną wiosną Termalikę Bruk-Bet Nieciecza i wyhamowali jej marsz w stronę miejsc premiowanych awansem. Goście mogli jeszcze odwrócić losy meczu, ale w 34. minucie doświadczony Pawlusiński nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Bucholca. Strzał z 11 metrów obronił Piotr Skiba.

Termalikę, 6. w tabeli przed 25. kolejką, przeskoczyła Olimpia Grudziądz, która pokonała na wyjeździe GKS Tychy. Jedynego gola strzelił w 71. minucie Rogalski.

Olimpia z 38 punktami jest tuż za Dolcanem, na 5. pozycji i wciąż może jeszcze wierzyć w awans. GKS musi uważać, by nie spaść . Już po tej kolejce może wyląować w strefie spadkowej.

Mecze 25. kolejki I ligi
GKS Tychy - Olimpia Grudządz 0:1
Bramka: Maciej Rogalski 71
GKS: Marek Igaz - Łukasz Małkowski, Ivica Žunić, Mariusz Masternak, Adrian Chomiuk - Daniel Mąka (67. Marcin Wodecki), Marcel Gąsior, Mariusz Zganiacz (81. Robert Dymowski), Denis Popovič, Damian Szczęsny - Paweł Smółka (72. Tomáš Dočekal)
Olimpia: Bartosz Fabiniak - Adrian Bielawski, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak - Łukasz Suchocki (59. Maciej Rogalski), Dariusz Kłus, Piotr Ruszkul (84. Marcin Smoliński), Maciej Kowalczyk (70. Dariusz Gawęcki), Robert Szczot - Adam Cieśliński
Żółte kartki: Woźniak, Bielawski

Okocimski KS Brzesko - Dolcan Ząbki 0:6
Bramki: Szymon Matuszek 6, Bartosz Wiśniewski 25, Bruno Żołądź 48 (s), Łukasz Sierpina 53, Paweł Tarnowski 75, Dariusz Zjawiński 80
Okocimski KS: Marek Pączek - Bartosz Sobotka, Radosław Jacek (6. Łukasz Sosnowski), Arkadiusz Ryś, Aleksander Ślęczka - Łukasz Tymiński, Daniel Brud (62. Konrad Cebula), Bruno Żołądź, Kacper Tatara (57. Michał Nawrot), David Kwiek - Jakub Grzegorzewski
Dolcan: Maciej Humerski - Mateusz Długołęcki (58. Kamil Mazek), Piotr Klepczarek II, Rafał Grzelak - Szymon Matuszek, Damian Jakubik, Adrian Łuszkiewicz (66. Bartosz Osoliński), Grzegorz Piesio, Łukasz Sierpina - Bartosz Wiśniewski (54. Paweł Tarnowski), Dariusz Zjawiński
Żółte kartki: Sosnowski, Żołądź - Długołęcki, Wiśniewski, Klepczarek

Stomil Olsztyn - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0
Bramki: Piotr Darmochwał 10, Grzegorz Lech 17
Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Dawid Kucharski, Arkadiusz Czarnecki, Marcin Warcholak - Grzegorz Lech (80. Tomasz Bzdęga), Dawid Szymonowicz, Łukasz Jegliński, Yasuhiro Katō - Piotr Darmochwał (90. Piotr Głowacki), Paweł Łukasik (68. Paweł Głowacki)
Termalica Bruk-Bet: Sebastian Nowak - Łukasz Pielorz, Jakub Czerwiński, Bartosz Kopacz, Dariusz Jarecki - Dariusz Pawlusiński, Krzysztof Kaczmarczyk, Dawid Sołdecki (82. Emil Drozdowicz), Piotr Piekarski (63. Szczepan Kogut), Damian Piotrowski (46. Jakub Biskup) - Rafał Kujawa
Żółta kartka: Bzdęga - Kaczmarczyk