Grad bramek w Tuluzie! Metz uporało się z Bastią

Data dodania: 20-09-2014 21:59

Podczas sobotnich spotkań 6. kolejki Ligue 1 nie wiadło nudę. Po ciekawym spektaklu Toulouse zremisowało u siebie z Caen 3:3. Metz pokonało Bastię 3:1, z kolei Nantes uporało się z Niceą. Najmniej ciekawie było w Lorient, gdzie miejscowi uznali wyższość Stade de Reims.

W jednym z ciekawszych sobotnich spotkań 6. kolejki Ligue 1 rozgrywanych o godzinie 20:00, Toulouse podejmowało u siebie Caen, ale bez Dominika Furmana, którego zabrakło w kadrze na ten mecz.

Od początku lepiej prezentowali się goście, którzy wyszli na prowadzenie w siódmej minucie, za sprawą Floriana Raspentino. Kilkanaście minut później do wyrównania doprowadził Wissam Ben Yedder, który zamienił jedenastkę na bramkę.

Goście ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem w 76. minucie, kiedy to Lenny Nangis wpisał się na listę strzelców, wykorzystując zagranie od autora pierwszej bramki - Floriana Raspentno. Z kolei gospodarze po raz kolejny wyrównali i po raz kolejny za sprawą rzutu karnego. Tym razem strzelał Adrien Regattin.

Parę minut później Caen znowu prowadziło, tym razem bramkę zdobył Jean Calve. Dosłownie chwilę wcześniej na tablicy świetlnej widniał remis, po tym jak Regattin posłał futbolówkę do Pavle Ninkova.

Taki rezultat oznacza, iż Toulouse po sześciu kolejkach zajmuje trzynaste miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. Z kolei Caen piastuje dziesiątą lokatę, mając tyle samo "oczek".

Wyniki 6. kolejki Ligue 1

Toulouse - Caen 3:3 (1:1) (Ben Yedder 21-k., Regattin 83-k., Ninkov 87 - Raspentino 7, Nangis 76, Calve 86)
Lorient - Stade de Reims 0:1
(0:0) (Moukandjo 72)
FC Metz - Bastia 3:1 (1:1) (Krivets 14, Milan 65, Falcon 74 - Ayite 42)
FC Nantes - OGC Nicea 2:1 (2:0) (Amavi 9-sam., Shechter 43 - Amavi 70)