Grosicki i koledzy nie dali rady AS Monaco. Porażka ekipy Furmana

Data dodania: 12-04-2014 22:07

Nie udało się Kamilowi Grosickiemu i kolegom zatrzymać AS Monaco, które zmierza po wicemistrzostwo. Przegrała też Toulouse Dominika Furmana.

Kamil Grosicki wyszedł w pierwszym składzie Rennes na mecz u siebie z Monaco. Polak starał się nękać defensywę faworyta, ale zarówno jemu, jak i jego partnerom ciężko było przebić się pod bramkę. Ostatecznie Rennes oddał tylko jeden strzał na bramkę przez 90 minut. Piłkarze Monaco zatrudnili golkipera gospodarzy pięć razy i strzelili jednego gola. W 55. minucie Riviere pokonał Costila, strzelając 10. gola w sezonie.

Kilka minut później, w 68. minucie, Grosicki zakończył udział w meczu. Został zmieniony przez Alessadriniego.

Całe spotkanie z ławki obejrzał natomiast Dominik Furman. Jego Toulouse przegrała 0:2 z Sochaux na wyjeździe.

Ekipie z Tuluzy spadek nie grozi. Jest bowiem na 9. pozycji i ma 44 punkty. Lekko zagrożone jest natomiast 13. Rennes, które nad 18. Sochaux ma już teraz 8 punktów przewagi.

Stade Rennes - AS Monaco 0:1 (Riviere 55)
Lille OSC - Valenciennes 1:0 (Origi 70)
Ajaccio - Girondins Bordeaux 1:1 (Mostefa 85 - Jussie 62)
Evian - Bastia 2:1 (Benezet 35, Waas 48 - Raspentino 30)
Nice - Lorient 1:2 (Kolodziejczak 30 - Sunu 19, Aboubakar 90)
Sochaux - Toulouse 2:0 (Ayew 15, Contout 49)