Inter rozjechał rywala. Napoli totalnie zawiodło

Data dodania: 14-09-2014 16:57

Sporo ciekawych rzeczy dzieje się w Serie A. Inter Mediolan potwierdził, że na stracie sezonu jest w doskonałej dyspozycji. Wpadkę z kolei zaliczyło Napoli.

Inter po remisie w pierwszej kolejce z Torino, pokazał manifest swojej formy. Na Giuseppe Meazza ekipa z Lombardii rozbiła Sassuolo. Podopieczni Waltera Mazzarriego objęli prowadzenie już w 4. minucie za sprawą gola Icardiego.

Chwilę potem Kovacić trafił na 2:0, a jeszcze przed przerwą kolejnego gola dołożył Icardi, a trafienie zaliczył także Osvaldo.

Po przerwie Inter bardziej szanował piłkę, cały czas dyktując tempo spotkania. Przyniosło to gospodarzom jeszcze trzy gole.W drugiej części meczu bramkę zdobył Icardi, kompletując hat-tricka, Osvaldo, trafiając po raz drugi w spotkaniu, a także na listę strzelców wpisał się Guarin.

Totalnie zawiodło Napoli. Drużyna Rafaela Beniteza była zdecydowanie lepsza od Chievo, jednak trzecia siła minionego sezonu nie potrafiła przewagi przekuć na gole. Jeszcze w pierwszej połowie karnego zmarnował Higuain i to zemściło się na gospodarzach. Po przerwie jeden z nielicznych ataków Chievo na bramkę zamienił Lopez i sensacja stała się faktem.

W pozostałych spotkaniach Lazio spokojnie poradziło sobie z Ceseną, wygrywając 3:0, Fiorentina bezbramkowo zremisowała z Genoą, natomiast Cagliari przegrało u siebie z Atalantą.

INTER MEDIOLAN - SASSUOLO 7:0 (Icardi 4,31,53, Kovacić 21, Osvaldo 43,72, Guarin 74)
FIORENTINA - GENOA 0:0
LAZIO - CESENA 3:0 (Candreva 19, Parolo 56, Mauri 90)
NAPOLI - CHIEVO 0:1 (Lopez 49)
CAGLIARI - ATALANTA 1:2 (Cossu 85-k  - Estigarribia 4, Boakye 67)