Katastrofa w defensywie. Rodak Van Gaala uratował remis ManUnited (VIDEO)

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 20-10-2014 22:56

Manchester United po dwóch zwycięstwach z rzędu został zatrzymany. "Czerwone Diabły" z trudem uratowały remis w meczu wyjazdowym 8. kolejki Premier League.

United sezon zaczęli słabo, ale Louis Van Gaal podkreślał, że potrzebuje czasu, by zespół grał na miarę możliwości.

Gdy ManUnited ograł West ham i Everton wydawało się, że wkroczył na dobre tory. Z West Bromwich Albion nie udało się jednak zdobyć trzech kolejnych punktów.

Do przerwy "Czerwone Diabły" przegrywały na wyjeździe 0:1. Kapitalnym strzałem już w 8. minucie Davida De Geę pokonał Sessegnon.

Tuż na początku II połowy do remisu doprowadził po ładnej akcji Fellaini, który w fantastyczny sposób zrobił użytek z podania Di Marii.

United remisem nacieszyli się do 66. minuty. Wówczas składna akcja WBA rozpoczęta w obronie zakończyła się wyjściem Berahino sam na sam z De Geą i golem. Defensywie Manchesteru United należy się wielka nagana!

Punkt gościom uratował Blind. Holender w 87. minucie precyzyjnym strzałem zza pola karnego wyrównał na 2:2.

Po 8 kolejkach ManUnited ma na koncie 12 punktów i zajmuje 6. miejsce z 10-punktową stratą do liderującej Chelsea. WBA z 8 punktami jest na 15. lokacie.