Kolejne zwycięstwo "Miedziowych"!

Data dodania: 27-11-2015 19:52
Kolejne zwycięstwo

Tydzień temu Zagłębie Lubin przerwało fatalną serię, a w piątek poszło za ciosem. Tym razem podopieczni Piotra Stokowca ograli na wyjeździe Koronę Kielce.

Zmagania w 17. kolejce Ekstraklasy rozpoczęły się od piątkowej potyczki o godzinie 18:00, w której Korona Kielce przed własną publicznością podejmowała Zagłębie Lubin. Przed kolejką obie drużyny w tabeli dzieliły zaledwie dwa punkty. Na siódmej lokacie z dorobkiem 23. "oczek" znajdowały się "Scyzory", a tuż za nimi plasowali się "Miedziowi". To powodowało, że spotkanie nabierało dodatkowego smaczku.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła wielkich emocji, ale za to bramkę dla gości, którzy byli lepsi od gospodarzy, który gra się nie kleiła. W 36. minucie podopiecznych Piotra Stokowca na prowadzenie wyprowadził Łukasz Janoszka, który wykorzystał dośrodkowanie Djordje Cotry z lewej strony boiska.

Na początku drugiej części meczu goście podwyższyli wynik spotkania! Na listę strzelców wpisał się Jarosław Lach, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wykorzystując zgranie futbolówki przez Lubomira Guldana.

Spotkanie nam się rozbujało i obie drużyny miało swoje sytuacje do końca spotkania, ale rezultat na tablicy świetlnej nie uległ już zmianie. To oznacza, że Zagłębie Lubin z dorobkiem 24. punktów awansowało na piąte miejsce w tabeli. Z kolei Korona spadła na ósmą lokatę.