Kompromitacja Schalke w 1. rundzie Pucharu Niemiec!

Data dodania: 18-08-2014 22:28

Schalke 04 Gelsenkirchen skompromitowało się w 1. rundzie Pucharu Niemiec. "Koenigsblauen" odpadli z rywalizacji po porażce z III-ligowcem.

1. runda Pucharu Niemiec była rozgrywana od piątku. Odpadły m.in. Mainz 05 z III-ligowym Chemnitzer FC po rzutach karnych i VfB Stuttgart z II-ligowym VfL Bochum po porażce 0:2.

Do grona przedstawicieli Bundesligi, którym nie udało się awansować do 2. rundy, dołączyło w poniedziałek Schalke.

Ekipa prowadzona przez Jensa Kellera przegrała ze spadkowiczem z 2. Bundesligi - Dynamo Drezno.

Do przerwy Schalke przegrywało 0:1 po golu Eilersa z 24. minuty. W 50. minucie na 2:0 podwyższył Teixeria. Goście z Gelsenkirchen odpowiedzieli jedynie bramką Matipa z 78. minuty.

W składzie Schalke nie zabrakło gwiazd. Zagrali m.in. Matip, Santana, Draxler, Sam, Boateng i Huntelaar.

Kluczowa decyzja Carlo Ancelottiego. Kibice na nią czekali!