Lech rozstrzygnął sprawę awansu, gasząc Znicz...

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 03-03-2015 20:22

Lech Poznań już w pierwszym meczu ze Zniczem Pruszków rozstrzygnął losy rywalizacji w ćwierćfinale Pucharu Polski!

"Kolejorz" ograł na wyjeździe II-ligowca aż 5:1. Znicz dzielnie trzymał się do 62. minuty i nawet potrafił wyrównać na 1:1. W ostatnich 30 minutach gospodarze dali sobie jednak wbić aż 4 bramki.

Lech objął prowadzenie w 17. minucie, gdy po strzale Ubiparipa do futbolówki dopadł Linetty i pokonał bramkarza. Wyrównał w 50. minucie Jędrych wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego. Kapitalnie uderzył z woleja. Klka chwil później Nawrocki mógł strzelić bramkę na 2:1, ale piłka zatrzymała się na słupku.

Znicz zaczał gasnąć w 62. minucie, gdy rezerwowy Sadajew zagrał do Formelli, a ten trafił na 2:1. 3 minuty później gola zdobył Sadajew, a po 120 sekund poprawił na 4:1.

Wynik spotkania na 5:1 dla Lecha ustalił Muhamed Keita, który wykorzystał podanie Szymona Pawłowskiego.

Pierwszy mecz 1/4 finału Pucharu Polski
ZNICZ PRUSZKÓW - LECH POZNAŃ 1:5
Bramki: Arkadiusz Jędrych 50 - Karol Linetty 17, Dariusz Formella 62, Zaur Sadajew 65, 67, Muhamed Keïta 90
Znicz: 1. Michał Bigajski - 4. Andrzej Niewulis, 8. Arkadiusz Jędrych, 6. Piotr Gurzęda, 3. Michał Kucharski - 19. Marcin Rackiewicz, 20. Paweł Tomczyk, 2. Igor Biedrzycki (79. 21. Adam Chrzanowski), 11. Daniel Nawrocki (67. 7. Maksymilian Banaszewski), 15. Karol Grudniewski (68. 17. Bartosz Żurek) - 9. Maciej Górski
Lech: 1. Jasmin Burić - 21. Kebba Ceesay, 35. Marcin Kamiński, 5. Tamás Kádár, 25. Luis Henríquez - 28. Dariusz Formella (72. 8. Szymon Pawłowski), 6. Łukasz Trałka, 7. Karol Linetty (46. 88. Arnaud Sutchuin-Djoum), 24. Dawid Kownacki, 77. Muhamed Keïta - 14. Vojo Ubiparip (60. 95. Zaur Sadajew)
Żółte kartki: Niewulis - Trałka.
Czerwona kartka: Maciej Górski (81. minuta, Znicz, za kopnięcie przeciwnika)
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)