Lewandowski po raz kolejny doceniony. Inni Polacy słabiej

Data dodania: 24-11-2014 13:59

Robert Lewandowski strzelił gola i zaliczył asystę w meczu Bayernu Monachium z TSG 1899 Hoffenheim (4:0). Polski napastnik po raz kolejny został doceniony przez media.

Lewandowski wyszedł w pierwszym składzie Bayernu na mecz 12. kolejki Bundesligi z Hoffenheim. Polak od początku był aktywny i w 39. minucie wpisał się na listę strzelców, a na 8 minut przed końcem zaliczył asystę.

"Lewy" był jednym z bohaterów spotkania, a jego postawę docenili dziennikarze "Kickera". Lewandowski został oceniony na "2" w skali 6-1 ("1" - to klasa światowa). Takie same oceny dostali jeszcze Jerome Boateng, Arjen Robben i Sebsatian Rode.

Słabiej wypadł Łukasz Piszczek. Polski obrońca Borussii Dortmund dostał notę "3" za mecz z SC Paderborn, w którym wicemistrzowie Niemiec prowadzili 2:0, ale dali sobie wydrzeć punkt.

Oceniony został też Paweł Olkowski. On wypadł z kolei o notę słabiej niż Piszczek, czyli dostał ocenę "4". Jego 1. FC Koeln przegrał u siebie 1:2 z Herthą Berlin.

W 12. kolejce Bundesligi z Polaków zagrał jeszcze Artur Sobiech. Napastnik Hannover 96 dostał kwadrans w spotkaniu z Bayerem Leverkusen (1:3) i ostatecznie nie został oceniony.

Kolejny piłkarz na celowniku Mourinho! Wzmocni "The Blues"?