Manchester City nie zwalnia tempa. Kolejna wygrana (VIDEO)

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 20-12-2014 15:40

Manchester City nie zwalnia tempa w Premier League. Mistrz zanotował na początku sezonu kilka niespecjalnych wyników, ale ostatnio idzie jak burza!

City wygrywają jak leci
Od 22 listopada Manchester City odniósł 8 kolejnych zwycięstw. Wygrał 6 meczów w lidze i 2 w Lidze Mistrzów. Te dwa w Champions League okazały się na wagę awansu do 1/8 finału.

Crystal Palace kolejną ofiarą
8. z rzędu rywalem, który zszedł pokonany w meczu z ManCity jest Crystal Palace. Goście z Londynu trzymali się nieźle do przerwy na Etihad Stadium. Po zmianie stron jednak pękli i przegrali 0:3.

Silva architektem wygranej
David Silva zaczął sezon jako podstawowy piłkarz City, ale potem musiał leczyć kontuzję. Na murawę wrócił dopiero niedawno - zagrał z LM z Romą i w Premier League z Leicester.

W sobotę Hiszpan okazał się bohaterem zespołu Pellegriniego. Zdobył dwa gole - w 49. minucie z podania Zabalety oraz w 61. minucie z zagrania Kolarova. Wynik na 3:0 ustalił w 81. minucie Yaya Toure.

Chelsea czuje oddech
Manchester City po kolejnym zwycięstwie ma na koncie 39 punktów. Rozegrał 17 spotkań, czyli o jedno więcej niż Chelsea, która liderują, a na koncie ma również 39 punktów.