Marsylia pokazała plecy PSG!

Data dodania: 21-12-2014 15:47

Olympique Marsylia znowu samotnie prowadzi w tabeli Ligue 1. Podopieczni Marcelo Bielsy zapewnili to, dzięki ważnej wygranej w starciu z Lille.

OLYMPIQUE MARSYLIA - LILLE 2;1
Bramki: Roux 34 (sam), Batshuayi 59 - Gueye 61

Kolejna wpadka i remis PSG z Montpellier spowodowały, że Olympique Marsylia mogło zapewnić sobie samodzielne prowadzenie w Ligue 1. Podopieczni Marcelo Bielsy musieli jednak ograć na własnym boisku Lille.

Zadanie przed gospodarzami nie było najłatwiejsze, co pokazało spotkanie. Miejscowy objęli jednak prowadzenie po tym, jak w 34. minucie piłkę do własnej bramki skierował Roux.

Ambitnie grające Lille wyrównało po przerwie, za sprawą trafienia Gueye. Jednak ekipa z Marsylii była w stanie odwrócić losy meczu i zainkasować komplet oczek. W 69. minucie na 2:1 trafił Batshuayi i zapewnił Olympique Marsylia pierwsze miejsce w Ligue 1 na starcie 2015.