Messi z kolejnym rekordem. Milik w cieniu gwiazd (VIDEO)

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 25-11-2014 22:36

Leo Messi pobił i wyśrubował rekord Raula pod względem ilości goli w Primera Division i poszedł za ciosem. Został też najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów! Arkadiusz Milik znalazł się w cieniu Cavaniego i Ibrahimovicia!

Messi w sobotę pobił rekord Telmo Zarry w Primera Division. Argentyńczyk strzelił trzy gole w starciu z Sevilla FC i wyprzedził legendarnego snajpera Athletic Bilbao o 2 bramki. Teraz ma na koncie 273 trafienia.

W Lidze Mistrzów Messi zdobył o 199 goli mniej - ma na koncie 74 bramki. W wyjazdowym starciu z APOEL Nikozja as Barcelony wpisał się na listę strzelców w 38. minucie po podaniu Rafinhii. Z kolei w 58. minucie Messiemu asystował inny Brazylijczyk - Dani Alves. W 87. minucie drogę Messiemu do trafienia otworzył Pedro.

Messi dwukrotnie więc podwyższył prowadzenie gości na Cyprze, gdyż wynik w 27. minucie otworzył Luis Suarez.

Barca kończyła mecz w "10" po dwóch żółtych kartkach obejrzanych przez Rafinhię. Osłabienie nie wpłynęło jednak na wynik.

Barcelona wygrała z APOEL i ma po 5 kolejkach 12 punktów. Nie odpuszcza jej jednak PSG, który jest liderem. Francuzi pokonali na swoim terenie Ajax z Arkadiuszem Milikiem w pierwszym składzie i mają punkt przewagi nad Barcą. W ostatniej kolejce na Camp Nou dojdzie do bezpośredniego starcia o zwycięstwo w grupie. Z kolei w Amsterdamie Ajax, który ma punkt przewagi nad APOEL, zagra o utrzymanie 3. lokaty, która daje przepustkę do 1/16 finału Ligi Mistrzów!

PSG prowadził po golu Cavaniego z 33. minuty, ale w 67. minucie wyrównał "szczupakiem" Klaasen.

PSG wróciło na prowadzenie w 79. minucie po pierwszym w tym sezonie golu Ibrahimovicia w LM. Żeby nie było już żadnych wątpliwości i nerwów, to w 83. minucie Cavani podwyższył na 3:1.

Arkadiusz Milik zagrał cały mecz. Nie oddał jednak żadnego celnego strzału na bramkę gospodarzy.