Monaco nie zagra w finale. Niespodziewany rywal ekipy Grosickiego!

Data dodania: 16-04-2014 23:19

Kamil Grosicki i spółka nie zmierzą się w finale Pucharu Francji z AS Monaco. Naszpikowany gwiazdami zespół z księstwa przegrał w półfinale z Guingamp.

Monaco to beniaminek Ligue 1, ale plany na ten sezon były ambitne. Nie udało się jednak utrzymać kroku PSG w lidze. Wydawało się, że zespół Claudio Ranieriego sięgnie jednak po Puchar Francji, który wcześniej udało się zdobyć 5 razy.

Droga do trofeum wydawała się otwarta. Wcześniej odpadł Paris Saint-Germain, Olympique Lyon i Olympique Marsylia oraz Lille. W półfinale Monaco trafiło na Guingamp i już przed meczem wiedziało, że w finale czeka Stade Rennes. Wystarczyło ograć rywala, którego w poprzednim sezonie udało się wyprzedzić w... Ligue 2.

Półfinał na Stade du Roudourou Monaco zaczęło fatalnie. Już w 6. minucie po strzale Yatabare przegrywało. Pół godziny później wyrównał jednak Berbatow. W II połowie gole nie padły i potrzebna była dogrywka. W niej najpierw na 2:1 trafił rezerwowy Atik, a w 117. minucie atakujące Monaco skarcił Yatabare.

Wielki finał Pucharu Francji odbędzie się 3 maja na Stade de France! Z wielką rolą, taką mamy nadzieję, Kamila Grosickiego.