Peszko wyleciał z boiska. Został surowo ukarany! Słusznie?

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 31-10-2014 13:41

Sławomir Peszko wyleciał z boiska w meczu Pucharu Niemiec. Polski pomocnik 1. FC Koeln został surowo ukarany przez DFB.

Peszko dostał czerwoną kartkę w 71. minucie meczu 2. rundy z MSV Duisburg. N boisku Polak pojawił się 14 minut wcześniej.

Mimo osłabienia Koeln utrzymało remis 0:0 i doprowadziło do rzutów karnych, które wygrało 4:1.

W piątek DFB ogłosiło, że Peszko za czerwoną kartkę nie zagra w trzech najbliższych meczach Pucharu Niemiec. Oznacza to, że na pewno opuści mecz 1/8 finału z SC Freiburg na wyjeździe (3 marca).

Jeśli Koeln odpadnie z walki o puchar już z Freiburgiem, to kara Peszki przejdzie na kolejny sezon, a może nawet obowiązywać w rozgrywkach 2016-17.

Furman na wylocie z Tuluzy! Hiszpania czeka na Polaka!