Pogoń z Górnikiem na remis

Data dodania: 30-10-2015 20:19
Pogoń Szczecin męczyła się z ostatnim w tabeli Górnikiem Zabrze. Gospodarze nie zachwycili i dlatego przeciwko najsłabszej drużynie w lidze zdobyli tylko punkt za remis 1-1. Już w tej kolejce szczecinianie mogą stracić pozycję wicelidera.

W pierwszym spotkaniu 14 kolejki Ekstraklasy Pogoń zremisowała na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 1:1. Bramkę dla gopsodarzy zdobył Mateusz Matras. Goście odpowiedzieli bramką autorstwa Aleksandra Kwieka.

Pierwsza połowa spotkania stała na niskim poziomie. Gospodarze nie potrafili przejąć iniciatywy. Niemrawo na ich tle wyglądali również goście jednak w przeciwieństwie do Pogoni potrafili dwukrotnie zagrozić bramce strzeżonej przez Dawida Kudła.

Najpierw z bardzo bliskiej odległości strzał oddał Bartosz Kopacz. Piłka trafiła jednak prosto w bramkarza. Z dystansu przymierzył również Roman Gergel. Bramkarz gospodarzy z trudem wybronił strzał pomocnika. Za słabą pierwszą połowę kibice nagrodzili zawodników gwizdami, gdy ci udawali się na przerwę.

Po zmianie stron Pogoń nieco się ożywiła. Swoją szansę miał Łukasz Zwoliński. Po kilkudziesięcio metrowym rajdzie nie udało mu się jednak oddać strzału. Skutecznie przeszkodził mu w tym jeden z obrońców Górnika. Następne minuty to żmudne rozgrywanie piłki przez gospodarzy. Cierpliwość kibiców została jednak wynagrodzona w 73 minucie. Po sporym zamieszaniu piłkę do bramki skierował Mateusz Matras.

Gospodarze nadal próbowali utrzymywać się przy piłce i tworzyć sytuacje lecz nie wpływało to na poprawę poziomu widowiska. Gdy wydawało się, że dowiozą jednobramkowe zwycięstwo bład popełnili obrońcy "Portowcy". Skrzydłem przedostał się Madej, a po jego dośrodkowaniu bramkę zdobył Kwiek. Zapewnił tym samym Górnikowi jeden punkt.

Pogoń Szczecin 1:1 Górnik Zabrze
Mateusz Matras 73 - Aleksander Kwiek 87

Pogoń Szczecin: 66. Dawid Kudła - 9. Adam Frączczak, 4. Jakub Czerwiński, 26. Sebastian Murawski, 33. Mateusz Lewandowski - 29. Marcin Listkowski (68, 13. Takuya Murayama), 6. Rafał Murawski, 23. Mateusz Matras, 27. Takafumi Akahoshi, 10. Patryk Małecki (62, 11. Wladimer Dwaliszwili) - 93. Łukasz Zwoliński (81, 14. Miłosz Przybecki).

Górnik Zabrze: 99. Grzegorz Kasprzik - 31. Paweł Widanow, 2. Bartosz Kopacz, 26. Adam Danch, 3. Mateusz Słodowy - 11. Roman Gergel, 29. Adam Dźwigała (71, 19. Mariusz Przybylski), 9. Aleksander Kwiek, 18. Łukasz Madej, 6. Rafał Kurzawa (77, 14. Armin Ćerimagić) - 24. Maciej Korzym (67, 16. Michał Janota).

Żółte kartki: Małecki, Matras, Murayama - Dźwigała, Słodowy.
Sędziował: Szymon Marciniak