Poznaliśmy zdobywcę Pucharu Rosji!

Data dodania: 21-05-2015 22:49

Lokomotiw Moskwa zdobył Puchar Rosji. Stołeczny klub w finale pokonał pokonał po dogrywce Kubań Krasnodar!

Lokomotiw przegrywał od 28. minuty na Stadionie Centralnym w Astrachaniu. Gola zdobył były zawodnik moskiewskiego zespołu Władisław Ignatjew. Wyrównał dopiero w 73. minucie rezerwowy Oumar Niasse.

Kolejne gole padły dopiero w dogrywce. W 104. minucie piłkę do siatki wpakował Mbark Boussoufa, a 7 minut później wynik na 3:1 ustalił Aleksiej Miranczuk.

Dla Lokomotiwu to szósty Puchar Rosji. Wcześniej triumfował w latach 1996, 1997, 2000, 2001 i 2007. Stołeczna ekipa ma również na swym koncie dwa mistrzostwa kraju (2002, 2004), a także dwa triumfy w Superpucharze Rosji (2003, 2005). Za czasów ZSRR Łokomotiw dwukrotnie zdobywał Puchar ZSRR (1936, 1957).

Finał Pucharu Rosji 2015
LOKOMOTIW MOSKWA - KUBAŃ KRASNODAR 3:1 po dogrywce
Bramki: Oumar Niasse 73, Mbark Boussoufa 104, Aleksiej Miranczuk 111 - Władisław Ignatjew 28
Lokomotiw: 1. Guilherme - 15. Arsienij Łogaszow, 14. Vedran Ćorluka, 5. Nemanja Pejčinović, 29. Vitaliy Denisov - 19. Aleksandr Samiedow, 4. Manuel Fernandes (71. 59. Aleksiej Miranczuk), 11. Mbark Boussoufa, 49. Roman Szyszkin, 3. Ałan Kasajew (108. 7. Maicon) - 9. Roman Pawluczenko (64. 21. Oumar Niasse)
Kubań: 23. Aleksandr Bielenow - 22. Anton Sosnin, 14. Toni Šunjić, 2. Igor Armaş, 43. Roman Bugajew - 77. Siergiej Tkaczow (80. 11. Gheorghe Bucur), 10. Charles Kaboré, 71. Iwelin Popow, 17. Mohammed Rabiu, 18. Władisław Ignatjew (105. 7. Władisław Kulik) - 20. Hugo Almeida (69. 99. Ibrahima Baldé)
Żółte kartki: Kasajew, Pejčinović, Samiedow, Boussoufa, Ćorluka - Rabiu, Šunjić, Ignatjew