PP: Drugoligowiec już w ćwierćfinale

Data dodania: 15-10-2014 16:03

Znamy pierwszego ćwierćfinalistę Pucharu Polski. W czołowej ósemce rozgrywek znalazła się drugoligowa ekipa Błękitnych Stargard Szczeciński.

BŁĘKITNI STARGARD SZCZECIŃSKI - GKS TYCHY 3:2
Bramki: Robert Gajda 43 (kar), Wojciech Fadecki 59, Bartłomiej Zdunek 85 - Paweł Smółka 24, Marcin Radzewicz 45

Błękitni: 1. Marek Ufnal - 23. Łukasz Kosakiewicz, 19. Tomasz Pustelnik, 11. Maciej Liśkiewicz, 6. Ariel Wawszczyk - 18. Wojciech Fadecki (79, 5. Bartłomiej Zdunek), 20. Bartłomiej Poczobut, 3. Piotr Wojtasiak (52, 14. Bartosz Flis), 10. Robert Gajda, 24. Rafał Gutowski - 16. Michał Magnuski (67, 9. Sebastian Inczewski).
GKS: 12. Piotr Misztal - 16. Marcel Wawrzynkiewicz, 19. Łukasz Kopczyk (68, 17. Mariusz Masternak), 4. Sergejs Kožans, 28. Mateusz Mączyński - 20. Pavol Ruskovský (79, 88. Marcin Wodecki), 8. Łukasz Bocian, 27. Hubert Otręba, 10. Wojciech Trochim, 21. Marcin Radzewicz - 9. Paweł Smółka (63, 11. Maciej Kowalczyk).

Konfrontacja drugoligowca z pierwszoligowcem toczyła się o miejsce w czołowej ósemce rozgrywek i nikt nie zamierzał za darmo oddawać rywalowi miejsca w tej fazie rozgrywek. Jako pierwsi poważniej zaatakowali goście, czego efektem była bramka z 24. minuty autorstwa Smółki.

Ambitni gospodarze w pierwszej części gry byli w stanie wyrównać z karnego, ale to ekipa z Tych prowadziła po pierwszej połowie, gdyż na 2:1 trafił w 45. minucie Radzewicz.

Druga połowa należała jednak do Błękitnych. Najpierw na 2:2 wyrównał Fadecki, a na pięć minut przed końcem awans do ćwierćfinału zapewnił gospodarzom Zdunek.

Błękitni o półfinał Pucharu Polski rywalizowali będą z lepszym z pary Cracovia - Ostrovia Ostrów Wielkopolski.