Remis w meczu drużyn z czołówki Bundesligi!

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 19-04-2015 19:38

Wolfsburg w tym sezonie zastąpił Borussię Dortmund na chlubnej pozycji drugiej siły ligi, ale ma groźnych konkurentów. Właśnie między nimi jest Schalke.

Mecz okazał się być bardzo zacięty. W pierwszej połowy kibice na stadionie popularnych Wilków nie oglądali atrakcyjnego futbolu. Trenerzy świetnie przygotowali swoje zespoły pod względem taktycznym, więc obie ekipy grały lekko bojaźliwie.

Pojedynek nie był imponujący do 55. minuty indywidualną akcję poprowadził Sane. Niemiec swoją szarże zakończył świetnym, silnym strzałem, który znalazł miejsce w siatce Diego Benaglio.

Później inicjatywę, przynajmniej po części przejęli, goniący wynik gospodarze. Dobrze dysponowana była dwójka De Bruyne - Andre Schurrle. Pierwszy z nich w 78. minucie zdecydował się na strzał zza pola karnego, który wtoczył się do bramki Schalke.

Remis 1:1 oznacza, że Wolsburg pozostaje na drugiej pozycji w tabeli, zaś ekipa z Zagłębia Ruhry z dorobkiem 41 punktów plasuje się na 6 pozycji.

VfL Wolfsburg 1-1 FC Schalke 04 (Gelsenkirchen)