Sensacja w Rosji! Ekipa Jędrzejczyka zagra w finale! VIDEO

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 16-04-2014 19:24

Zwycięstwo FK Krasnodar stało się faktem! Podopieczni Aleha Konanawa pokonali na wyjeździe CSKA Moskwa 1:0, po bramce Wandersona i zagrają w finale Pucharu Rosji.

W pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Rosji, CSKA Moskwa podejmowało u siebie FK Krasnodar z Arturem Jędrzejczykiem w składzie. Stawką spotkania rzecz jasna jest awans do finału tych rozgrywek. Faworytem byli gospodarze, ale jak dobrze wszyscy wiemy, w futbolu wszystko jest możliwe.

Mimo przewagi w pierwszej połowie spotkania ze strony drużyny ze stolicy Rosji, to skuteczniejsi byli goście. Jedyna bramka w pierwszej odsłonie meczu padła w 28. minucie, kiedy to Wanderson wpakował piłkę do siatki.

W drugiej części spotkania wyraźną inicjatywą mieli gospodarze, którzy raz po raz szukali okazji, aby doprowadzić do wyrównania. Dobra postawa Jędrzejczyka i spółki w defensywie zapewniła im miejsce w wielkim finale.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, FK Krasnodar zagra w finale Pucharu Rosji, który będzie miał miejsce 8 maja. Rywalem podopiecznych Aleha Konanawa będzie FC Rostow, bądź Łucz Władywostok, które jutro powalczą o miejsce w finale.