Świetny występ 19-latka! Paryżanie wracają na szczyt Ligue 1

Data dodania: 21-02-2015 18:52

Jest rozchwytywany przez wiele europejskich klubów, ale udowodnił, że może być podporą Paris Saint-Germain w najbliższych latach. Mowa o Adrienie Rabiocie, którego dwie bramki walnie przyczyniły się do zdobycia kompletu punktów przez Paryżan.

Sobotnie zmagania w Ligue 1 rozpoczęły się od potyczki pomiędzy mistrzem kraju, Paris Saint-Germain, a Toulouse FC. Faworytem tego starcia byli podopieczni Laurenta Blanca, którzy nie dość, że biją się o mistrzostwo kraju, to stali przed okazją, aby przełamać passę dwóch spotkań bez zwycięstwa w lidze.

Mecze dobrze ułożył się dla gospodarzy, którzy po 27. minutach prowadzili 1:0. Wszystko za sprawą utalentowanego Adriena Rabiota, który wykorzystał zagranie od Zlatana Ibrahimovicia. 19-latek dwie minuty po przerwie cieszył się z drugiego trafienia, kiedy to dostał podanie od Javiera Pastore.

Kontaktową bramkę parę chwil później zdobył rozchwytywany przez FC Barcelona, Ben Yedder. Na nic zdało się to trafienie, gdyż na ponad kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, o losach spotkania przesądził kapitan PSG, Thiago Silva.

To niezwykłe cenne trzy punkty dla podopiecznych Laurenta Blanca, gdyż dzięki nim, po długiej przerwie znaleźli się na pierwszej pozycji w tabeli. Z kolei Toulouse znajduje się tuż nad strefą spadkową.