Gol w końcówce, ale głównym bohaterem bramkarz!

Data dodania: 22-08-2014 18:45

W pierwszym meczu 4. kolejki I ligi Olimpia Grudziądz pokonała Chojniczankę na wyjeździe. Jedynego gola zdobył Marcin Woźniak, ale bohaterem gości został bramkarz Łukasz Sapela. Widzew Łódź nadal pozostaje bez wygranej. Remis w piątek uratował w 95. minucie!

Chojniczanka marzyła o zwycięstwie na swoim boisku, bo na inaugurację uległa 0:1 Zagłębiu Lubin. Tym razem też przegrała 0:1, a bramkę straciła w 85. minucie.

Porażki nie byłoby, gdyby nie Łukasz Sapela. Były bramkarz GKS Bełchatów obronił kilka groźnych strzałów gospodarzy. W doliczonym czasie gry nawet on nie uratowałby gości, ale lecącą do pustej bramki wybił obrońca!

***

Widzew znowu zremisował na swoim stadionie. I z 1:1 z GKS Tychy musi się cieszyć, bo punkt uratował w 95. minucie po strzale Kozłowskiego, który już kilka sekund wcześniej próbował wyrównać strzałem rozpaczy. Wówczas się nie udało, ale po chwili piłka zatrzepotała w siatce. Wcześniej prowadzenie gościom dał w 21. minucie Maciej Kowalczyk.

Widzew w 4 meczach wywalczył tylko dwa punkty. GKS Tychy ma na koncie trzy "oczka".

4. kolejka sezonu 2014-15 I ligi

Piątek, 22 sierpnia

(17:00) Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz 0:1
Marcin Woźniak 85
Chojniczanka: Rafał Misztal - Daniel Chyła, Błażej Radler, Błażej Jankowski, Paweł Iwanicki (70. Rafał Siemaszko) - Marek Gancarczyk, Krystian Feciuch, Mateusz Piechowiak (53. Przemysław Laskowski), Andrzej Rybski (75. Rafał Leśniewski), Przemysław Pietruszka - Tomasz Mikołajczak
Olimpia: Łukasz Sapela - Bartosz Jaroch, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak - Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (66. Denis Popovič), Adam Cieśliński, Maciej Rogalski (72. Łukasz Suchocki) - Arkadiusz Aleksander (86. Bruno Żołądź)
Żółte kartki: Feciuch, Jankowski - Aleksander, Woźniak

(19:00) Widzew Łódź - GKS Tychy 1:1
Kozłowski 90 - Kowalczyk 21
Widzew:
1. Dino Hamzić - 7. Patryk Stępiński (74, 16. Konrad Wrzesiński), 18. Krystian Nowak, 5. Wołodymyr Pidwirnyj, 28. Marcin Kozłowski - 94. Veljko Batrović (42, 17. Mariusz Rybicki), 6. Piotr Mroziński, 4. Rafał Augustyniak, 33. Bartłomiej Kasprzak, 20. David Kwiek (46, 25. Damian Warchoł) - 13. Adam Duda
GKS: 53. Marek Igaz - 13. Mateusz Grzybek (68, 27. Hubert Otręba), 4. Sergejs Kožans (65, 19. Łukasz Kopczyk), 17. Mariusz Masternak, 31. Kamil Nitkiewicz - 7. Damian Szczęsny, 6. Mariusz Zganiacz, 77. Mateusz Bukowiec, 88. Marcin Wodecki (69, 28. Mateusz Mączyński), 21. Marcin Radzewicz - 11. Maciej Kowalczyk

ZAPOWIEDŹ 4. KOLEJKI

Czy Widzew Łódź w końcu odniesie pierwsze zwycięstwo w I lidze? Spadkowicz z T-Mobile Ekstraklasy ma ku temu dobrą okazję i sporo motywacji, bo wbrew słową trenera, zagra jednak o jego posadę.

Widzew w piątkowym meczu 4. kolejki podejmie również zawodzący GKS Tychy. Podopieczni Włodzimierza Tylaka liczą więc na wygraną, a sam szkoleniowiec nie traktuje meczu jako boju o jego "być albo nie być". Niestety w spotkaniu z GKS Widzewowi nie pomogą jeszcze Dimitrje Injac i Adrian Mrowiec, których klub nie zdążył zgłosić.

Drugi spadkowicz, a więc Zagłębie Lubin, po dwóch zwycięstwach został zatrzymany przez Wisłę Płock. Teraz zagra w Suwałkach z beniaminkiem - Wigrami, w którego ataku może pojawić się były as "Miedziowych", czyli Darvydas Sernas.

Zagłębie po porażce z Wisłą pozwoliło odskoczyć na trzy punkty liderującej Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Teraz przewodzący stawce zespół Piotra Mandrysza podejmie Dolcan Ząbki, który ma ochotę dołączyć do czołówki.