Tym razem zasada "bij mistrza" nie zadziałała...

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 22-11-2014 18:30
Tym razem zasada

To ma być ostatni sezon Diego Simeone na posadzie trenera Atletico Madryt. Argentyńczyk chce osiągnąć jak najwięcej. Celem numer jeden jest obrona mistrzostwa Hiszpanii.

Atletico w zeszłym sezonie pogodziło Real i Barcelonę, sięgając po mistrzostwo.

W bieżących rozgrywkach "Rojiblancos" muszą mierzyć się z zasadą "bij mistrza", ale Malaga nie zdołała wprowadzić jej w życie.

Atletico pokonało Malagę 3:1, chociaż trochę nerwów faworyt się najadł. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po golach Tiago w 12. minucie i Griezmanna w 42. minucie. W 64. minucie Santa Cruz zdobył gola kontaktowego, ale całkowite odrobienie strat utrudniła gościom czerwona kartka obejrzana przez Samuela w 73. minucie.

W 83. minucie osłabionych gości dobił Gabi.

Atletico po 12 kolejkach zajmuje 2. miejsce w tabeli, ale wiceliderem będzie tylko wtedy, gdy potkną się Barcelona i Valencia.

Simone może więc być zadowolony. Każde zwycięstwo Atletico przybliża bowiem zespół do zrealizowania celu, a trenera do pracy w czołowym klubie np. z Anglii lub Włoch.