Legia przed Steauą. Atutem mistrza Polski mają być...
Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 19-08-2013 10:00
Legię Warszawa czeka w środę pierwsza potyczka IV rundy el. Ligi Mistrzów ze Steauą Bukareszt. Rumunów obserwował Kibu Vicuna i już wie, na co trzeba zwrócić uwagę, a co może być atutem Legii.
- Najlepsi wydają się środkowy pomocnik i kapitan Alexandru Bourceanu i lewa strona z obrońcą Iasminem Latovlevicim i skrzydłowym Cristianem Tanase. Bourceanu jest jak Puyol, ale w środku pomocy. To takie serce drużyny, cały czas w ruchu, silny i dobry technicznie. Potrafi zagrać dalekie podanie na prawe lub lewe skrzydło. Latovlevici jest szybki, lubi biegać do przodu, a Tanase, choć prawonożny, może grać na obu skrzydłach - powiedział Vicuna w rozmowie z warszawa.sport.pl.
Według asystenta Jana Urbana przewagą Legii mogą być skrzydła. I wzrost. - Łukasz Szukała jest dla niej ważny, bo jest wysoki. Inny stoper Vlad Chiriches ma już 184 cm wzrostu. Więc Polak przydaje się przy stałych fragmentach gry. To zupełnie inny zespół niż Molde, gdzie było wielu rosłych piłkarzy - stwierdził Kibu, który dodał jednak, że Rumuni są jednak silni i wytrzymali oraz, że cały mecz grają pressingiem.
Pierwszy mecz Legii ze Steauą w środę w Bukareszcie.
Futbol.pl











