Ekipa Polaków w formie. Maciej Rybus wywalczył karnego!

Data dodania: 12-04-2014 17:00

Terek Grozny złapał niezłą formę w końcówce sezonu i wygląda na to, że ekipa Macieja Rybusa i Marcina Komorowskiego utrzyma się w Premier Lidze.

Terek ograł w sobotę aż 3:0 FK Rostów. Bohaterami gospodarzy byli Brazylijczycy - dwa gole strzelił Ailton, a jednego Mauricio.

Ten drugi dał Terekowi prowadzenie w 26. minucie z rzutu karnego podyktowanym za faul na Rybusie. W 41. minucie Ailton podwyższył na 2:0, a w 78. minucie z karnego ustalił wynik spotkania. Goście w 87. mieli okazję zmniejszyć rozmiary porażki, ale Dziuba nie wykorzystał karnego.

Obie ekipy kończyły mecz w "10". W 34. minucie z boiska wyleciał piłkarz FK Rostów - Kanga, a w 42. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Ucijew z Tereka.

Marcin Komorowski rozegrał cały mecz, a Maciej Rybus przebywał na boisko do 87. minuty.

Terek odniósł 5. zwycięstwo w 8. kolejnym meczu. Dzięki temu przesunął się w tabeli Premier Ligi nsa 11. miejsce. Ma 26 punktów - 8 więcej niż otwierająca strefę spadkową Wołga Niżnyj Nowogród (24 mecze na koncie przy 25 Tereka) oraz 2 "oczka" więcej niż zagrożony barażami Urał Jekaterynburg.